صابون یا شامپو بدن، کدام یک برای شستشو مناسب تر است؟

7قابلیت ناشناخته قرص ماشین ظرفشویی

صابون یا شامپو بدن، کدام یک برای شستشو مناسب تر است؟

صابون یا شامپو بدن، کدام یک برای شستشو مناسب تر است؟

امروزه در بازار تنوع محصولات شوینده ی استحمام بسیار زیاد است که از شامپو های مختلف و صابون های متنوع گرفته تا ژل های شستشو  شامپو بدن و … را شامل میشوند که هرکدام وبژگی مخصوص خود را دارند و با تبلیغات فراوان باعث شده اند که انتخاب یک محصول مورد نیاز بسیار سخت باشد. حال اینکه صابون یا شامپو بدن ، کدام را انتخاب کنیم سوالی است که والتیک شمارا برای انتخاب مناسب تر راهنمایی میکند.

صابون یا شامپو بدن

اینکه از شامپو بدن یا صابون استفاده کنیم سوالی است که در این مطلب میخواهیم به آن بپردازیم و یک برنده را از میان آن دوتا انتخاب کنیم . با ما همراه باشید.

صابون

صابون یا شامپو بدن، کدام یک برای شستشو مناسب تر است؟

صابون ها از محصولات خیلی قدیمی شویندگی به حساب میاییند که در گذشته ی دور نیز  با استفاده از چربی حیوانات درست میشدند و مورد مصرف قرار میگیرند.

یک انتخاب مقرون به صرفه

صابون ها دوام بالایی دارند و مقرون به صرفه میباشند. از ویژگی صابون میتوان به این اشاره کرد که هیچ هدر رفتگی ای ندارند و فقط موقعی که میخواهیم از آن استفاده کنیم باید مقداری آب به آن اضافه کنیم و شستشو را انجام دهیم.

کار اصلی خود را به بهترین نحو انجام می دهد

صابون پاک کردن آلودگی بدن را به خوبی انجام میدهد و با خاصیت اسیدی که دارد به خوبی بوی نامطبوع بدن را ازبین میبرد.

صابون ها انواع بسیار زیادی دارند ، از صابون های آنتی باکتریال گرفته تا صابون هایی که مواد شیمیایی آن ها قوی تر است. باید به این قضیه توجه کرد که صابون های قوی تر فقط برای شستشوی دست ها میباشند و از انها نباید برای شستشوی بدن استفاده کردو

صابون ها دوستدار محیط زیست

از دیگر دلایلی که نشان میدهد مصرف صابون از شامپو بدن مناسب تر است این است که صابون سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد چراکه معمولا در بسته بندی های مقوایی تولید میشود و بر خلاف شامپو های مختلف که بسته بندی پلاستیکی دارند به محیط زیست آسیب نمیرساند.

صابون های بدون رایحه برای پوست های حساس 

امروزه با اینکه صابون های زیادی با رایحه های مختلف تولید میشود اما هنوز انواع زیادی از صابون های بدون رایحه و عطر وجود دارد و این نسبت به شامپو های بدن که اغلب در ترکیباتشان مواد عطری وجود دارد یک مزیت است.

بنابر این صابون های بدون رایحه برای کسانی که به عطر و بوی مواد شوینده حساسیت دارند یک گزینه ی ایده آل میباشد

بی نیاز از لیف

دلیل اخری که باعث میشود به استفاده از صابون نسبت به شامپو بدن تمایل بیشتری داشته باشید این است که صابون ها نیازی به لیف ندارند و با استفاده از آن میتوانید هرجایی از بدنتان را که میخواهید شستشو دهید.

شامپو بدن

صابون یا شامپو بدن، کدام یک برای شستشو مناسب تر است؟

در طول 10 سال گذشته برند های محصولات بهداشتی شامپو بدن های مختلف با رایحه های جذابی را تولید کردند که به عبارتی شاهد انفجار این محصولات در بازار بوده ایم در نتیجه با بالارفتن تولید این محصولات تعداد مصرف کنندگان آن نیز افزایش یافته است.

اما چرا با اینکه صابون ها محصولات با صرفه تری هستند مردم بیشتر دوست دارند از شامپو های بدن استفاده کنند؟

شامپو بدن ها مرطوب کننده بهتری هستند

شامپو بدن ها معمولا در ترکیبات خود مرطوب کننده هایی دارند که باعث میشود بعد از استفاده پوست دچار خشکی و کشیدگی نشود.این در حالی است که بیشتر صابون ها به خاطر خاصیت پاک کننده ی قوی ای که دارند پوست را خشک میکنند.

شامپو بدن ها اثر ملایم تری روی پوست دارند

روی پوست انسان یکسری چربی وجود دارد که وجود آن روی پوست الزامی است و باعث یکسری فرایند های بیولوژیکی میشود. و این چربی ها برای این که پوست دچار خشکی و کشیدگی نشود بسیار ضروری است و لازم نیست که این چربی هارا در مواقعی که روزانه دوش میگیرید از بین ببرید. از این رو شامپو های بدن به این منظور که شستشوی ملایمی را داشته باشید بسیار مناسب است.

بهداشتی تر هستند

تصور کنید که هنگام استفاده از صابونتان با یک تار مو روی آن موجه شوید حتما دیدن این صحنه برای همه ی ما بسیار زجر اور میباشد مخصوصا زمانی که ندانیم چه کسی از صابون ما استفاده کرده است .

اما نکته مثبتی که شامپو های بدن دارند این است که با خیال راحت میتوانید از آن استفاده کنید و باقی مانده ای آن نیز در پک محصول بماند بدون آنکه تار مویی روی آن باقی بماند

رایحه درمانی

تاثیر بو در روز مرگی: رایحه ی مناسب میتواند باعث افزایش انرژی برای انجام بسیاری از کار ها باشد .اگر روزانه دوش میگیرید باید نهایت لذت را از آن 15 دقیقه دوش خود ببرید پس میتوانید با انتخاب یک شامپو بدن خاص با رایحه ای جذاب این اتفاق را برای خودتان رقم بزنید.

همراه بی دردسر سفر

مطمئنا داشتن یک شامپو بدن با پک مخصوص و بسته بندی مناسب میتواند خیلی بهتر از یک صابون خیس شده ی کفی در سفر باشد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که شامپو را بردارید و به سفر بروید و دیگر نیازی نیست نگران جا صابونی یا محل نگهداری صابون باشید

همان طور که در این مقاله به آن پرداختیم شامپو ی بدن و صابون هرگدام ویژگی مخصوص به خود را دارند و استفاده از هر کدام به نوبه ی خود خاصیت هایی دارد ولی اینکه کدام محصول مناسب تر است این دیگر برمیگردد به سلیقه و نوع پوستی که شما دارید پس باید بهترین و مناسب ترین شوینده را برای خود انتخاب کنید.